Eseménynaptár

h k sze cs p szo v
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 

Hírlevél feliratkozás

2019. július 05.

Garay János Általános Iskola és AMI tanévzáró kiállítása

Időpont: 2019. június 12. 16:30 - 2019. július 07. 20:00
Helyszín: Bakta galéria

A Szekszárdi Garay János Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény és sióagárdi tagintézményének tanévzáró kiállítása, válogatás az iskola diákjainak éves munkáiból, valamint a 6. és a 10. évfolyamokon tanulók vizsgamunkáinak bemutatója is egyben. További alkotások láthatók a Dienes Valéria Általános Iskola diákjaitól.

A kiállítást megnyitja:

  • Pekari Bernadett, intézményvezető

Közreműködik:

  • Garay János Általános Iskola és AMI dráma csoportja, Garay Gerlék előadása

További információ:

  • A kiállítás megtekinthető: 2019. július 7-ig.

VAN Fesztivál, Speciális Művészeti Fesztivál

Időpont: 2019. július 04. 08:00 - 2019. július 05. 17:00
Helyszín: Művészetek Háza

A Magyar Speciális Művészeti Műhely Egyesület 2019. július 1-5. között rendezi meg a fogyatékossággal élő emberek XXXII. Országos Speciális Művészeti Fesztiválját Szekszárdon.

Az összművészeti fesztiválon 40 magyarországi szociális és oktatási intézmény, alapítvány, egyesület közel 800 résztvevővel képviselteti magát. A fesztivál fő vonulatát - az elmúlt évek gyakorlatának megfelelően – a sérült alkotók és esetenként segítőik ének, néptánc, társastánc, moderntánc, vers- és prózamondó, színjátszó, hangszeres zenei, valamint bábjáték előadásai képezik. E bemutatók színhelye a Babits Mihály Kulturális Központ lesz naponta 9.30-16.30 óra között. Évtizedes tapasztalat szerint a fesztiválon bemutatott produkciók és alkotások csaknem minden művészeti ágat és műfajt érintenek, illetve ezek csúcsteljesítményeit reprezentálják. A többségi társadalom tagjaihoz való közelítés, az integráció lehetséges módon történő előmozdítását célozza az a kezdeményezés, hogy a sérült alkotók és művészeti csoportjaik a Művészetek Háza előtt felállított színpadon is bemutatkozhatnak. Délutánonként válogatott zenei- és táncprodukciók kerülnek színpadra, esténként koncerteken szórakozhatnak a résztvevők. A kísérőrendezvények között kiemelt helyet kapnak az MSMME kiállításai – a korábbi fesztiválok fellépőiről készült SZínpadkÉPEK portréfotó kiállítás, a sérült alkotók munkáiból álló festménykiállítás – valamint a Speciális Mozi filmvetítései.

A résztvevők számát és összművészeti jellegét tekintve Európában egyedülálló Speciális Művészeti Fesztivál programsorozata a befogadó város, Szekszárd kulturális életének megkerülhetetlen eseménye kíván lenni.

HETI PROGRAM

Július 1. hétfő

17.00-18.00 A fesztivál résztvevőnek fogadása, a művészeti csoportok felkészítőinek köszöntése, és az intézményi kiállítások megnyitása
A résztvevőket köszönti: Asztalos Zsolt elnök, MSMME

18.00-19.00 Fesztiválindító koncert (Prométheusz park, Szent István tér)
Fellép a SMOOTH CRIMINALS BRASH BAND

19:00-21:00 A Kulturális Fesztivál ünnepélyes megnyitója (Babits Mihály Kulturális Központ)
A fesztivált megnyitja: Halmai Róbert, főosztályvezető, Emberi Erőforrások Minisztériuma Kultúráért Felelős Államtitkárság Közművelődési és Alkotóművészeti Főosztály

Mi vagyunk a Grund
A Szociális Központ Szekszárd Fogyatékosok Nappali Intézménye ellátottainak és a pécsi T-Dance tanulóinak közös koreográfiája
Közreműködik Farkas Gergő

Táncolunk
Néptánc: az újpalotai, bánhalmai, budapesti, csepeli, és pusztataskonyi néptánc csoportok össztánca
Társastánc: a regölyi és balmazújvárosi társastánc csoportok táncai

Terra-kotta Zenekar
Az egri Terrakotta Zenekar ebben az évben is az instrumentális zenei vonalat képviseli. A fiatalok dallam hangszereken való játéka teszi dinamikussá és érdekessé az előadást. Különleges hangszereken játszanak, egyénileg tanulják meg a hangszeres játékot, annak ritmusát, majd ezt követően zenél a csoport együtt.

A nyitóestet zárja: Bartina Néptánc Egyesület néptánccsoportja
A fesztivál programját konferálja: Cseke András

21:00-22:00 BAND OF STREETS koncert
Vízivarázs (Prométheusz park)

Július 2. kedd

09:30-12:00 Művészeti bemutatók (Babits Mihály Kulturális Központ)

Personimages mozgásszínház - Párizs, Színvarázs Zenekar – Barcs, Csipet csapat – Bölcske, MiEgyMás együttes – Hódmezővásárhely, KontraFÉK csoport – Jászberény, Szabókysok csapata – Budapest, Pándy Kálmán Otthon Énekkara – Mohács, Élettér Művészeti Csoport – Nagykanizsa, Bíborszív Zenekar – Polgárdi-Tekerespuszta, Dance-one – Pusztataskony, Fatima és Lányai Hastánc csoport – Magyarszerdahely, Szivárvány tánccsoport – Polgárdi Tekerespuszta

Fellép továbbá a Tücsök Zenés Színpad

25 éves az MSMME, a tagintézmények és partnerszervezetek vezetőinek köszöntése

A résztvevőket köszönti: Orsós Zsolt, főosztályvezető, Emberi Erőforrások Minisztériuma Szociális Ügyekért Felelős Államtitkárság Fogyatékosságügyi Főosztály

14:00-16:30 Művészeti bemutatók (Babits Mihály Kulturális Központ)

MiEgyMás Együttes – Hódmezővásárhely, Figura tánccsoport – Budapest, Fenyves Néptánccsoport – Bánhalma, Varázscipők Társastánc csoport – Andornaktálya, Pándy Kálmán Otthon Dobzenekara – Mohács, Iparkodók – Polgárdi, Holdfény Csoport – Budapest, Pándy Kálmán Otthon Tánccsoportja – Mohács, Hársfa Színjátszókör – Budapest, MSMME SzínFolt Színjátszók – Eger

Fellép továbbá Pecze István zenész

A nap meghívott Arca: Csonka András színész, énekes

16:30-17:00 Szakmai értékelések
A fesztivál szakmai értékelői: Radó Denise színművész, Fehér István színművész, Szél Anikó – színész, koreográfus, Botond Béla táncpedagógus, Kovács Tibor néptáncpedagógus, Kincs Alexa – táncpedagógus, Kováriné Bujdosó Lilla – gyógypedagógus

17:00-20:00 FesztSzínpad - a fesztivál művészeti csoportjainak szabadtéri bemutatkozása (Prométheusz park)
Színpadon a TORDASI SZIVÁRVÁNY EGYÜTTES és a nap válogatott zenés-táncos produkciói
A fesztivál programját konferálják: Polák Teri és Kiss Sanyi
Érzékenyítő programok, kreatív műhely és vásár sérült alkotók munkáiból a parkban

20:00-22:00 Napzáró koncert
BOHEMIAN BETYARS

Július 3. szerda

09:30-12:00 Művészeti bemutatók (Babits Mihály Kulturális Központ)

Csutka Jutka és Csodacsapata – Bánhalma, Barcsi Tánccsoport – Barcs, Újítók csoport – Kecskemét, Színjátszó Csoport – Hajdúnánás, Napsugár színjátszó csoport – Pölöskefő, „Sok a duma” színjátszókör – Szolnok, Figurázó tánccsoport – Budapest, Holdfény Csoport – Budapest, Tölgyfa tánccsoport – Pálfa, Ásotthalmi Színjátszók – Ásotthalom, Liget Néptánccsoport – Szolnok, Újítók Csoport – Kecskemét

20 éves a Szociális Központ Szekszárd Fogyatékosok Nappali Intézménye, az MSMME tagintézményeinek napja

A résztvevőket köszönti: Ács Rezső, polgármester, Szekszárd MJV Önkormányzata
Rottenbacher Ádám, igazgató, Szociális Központ Szekszárd

14:00-16:30 Művészeti bemutatók (Babits Mihály Kulturális Központ)

Bíborszín tánccsoport – Szekszárd, Táncolj szívből tánccsoport – Bánhalma, Ambrózia színtársulat – Ajka, Napsugár Tánccsoport – Debrecen, Arpeggio Nouvo zenekar – Hódmezővásárhely, Iparkodók – Polgárdi, Nyitnikék Színitanoda – Eger, Pityóka Néptánccsoport - Magyarszerdahely

Fellép továbbá Kosnás Csaba és édesapja
A nap meghívott Arca: Nádas György, színész, humorista

16:30-17:00 Szakmai értékelések

17:00-20:00 FesztSzínpad - a fesztivál művészeti csoportjainak szabadtéri bemutatkozása (Prométheusz park)
Színpadon az AJKAI HANGADÓK és a nap válogatott zenés-táncos produkciói
Érzékenyítő programok, kreatív műhely és vásár sérült alkotók munkáiból a parkban

18:00-20:00 Vacsora

20:00-22:00 Napzáró koncert
INTIM TORNA ILLEGÁL

Július 4. csütörtök

09:30-12:00 Művészeti bemutatók (Babits Mihály Kulturális Központ)

Kavalkád tánccsoport – Ajka, Mechwart András Otthon Csoportja – Belecska, Bólyi Színjátszó Kör – Bóly, Darvastói tánccsoport – Darvastó, Szabadon táncolók – Tiszaug, Figura tánccsoport – Budapest, Kisréti Dalkör – Csongrád, Hársfa Néptánccsoport – Budapest, Napraforgó Néptánccsoport – Eger, Színborák – Regöly, Dinamika színjátszó csoport – Magyarbánhegyes, Mákvirág tánccsoport – Bonyhád, Szívvel látók Színtársulata – Ágfalva, Hétszín táncosok – Szekszárd, Szederinda néptánccsoport – Kiskunhalas, Napsugár csoport – Mohács, Segíts Rajtam Alapítvány csoportja - Szekszárd

Fellép továbbá a Ritmo Sporttánc Egyesület tánccsoportja

12:00-12:30 Szakmai értékelések

FesztiválPiknik a Prométheusz parkban

14.00-15.00 Speciális Mozi – a Magyar Speciális Független Filmszemle Budapest filmjei az Agóra Moziban

14:00-18:00 Csurgó Zenekar koncertje, majd táncház a Bartina Néptánc Egyesület oktatóival

Kézműves foglalkozások: csuhéfonás, korongozás, szitázás, és vásár sérült alkotók munkáiból

Taekwondo és aerobic bemutató, terápiás kutyabemutató
Érzékenyítő programok az FSZK Információs és Koordinációs Pont szervezésében

Habparti és hőlégballonozás

18:00-20:00 Színpadon a REGÖLYI SZÍNBORÁK és a nap válogatott zenés-táncos produkciói

20:00-22:00 Napzáró diszkó Kindl Gáborral

Július 5. péntek

08:00-09:30 Reggeli

A Kulturális Fesztivál ünnepélyes zárása (Babits Mihály Kulturális Központ)

09.30-12:00 Művészeti bemutatók

Bólyi Színkottás Zenekar – Bóly, Mohácsi Duna Gyöngye – Mohács, Színborák – Regöly, Bóly-ongó Tánccsoport – Bóly, Wywaras Dance Group – Balmazújváros, Solsingers Énekegyüttes – Balmazújváros, Zsirai Színjátszók Csoportja – Zsira, Wywaras Dance Group – Balmazújváros, Kék Madár Alapítvány csoportja - Szekszárd

Fellép továbbá Hauszer Beáta énekes

A fesztivál kísérőrendezvényeként megtekinthetők kiállításaink az Agórában:

SZínpadkÉPEK – Különleges fesztiválok képei (Fábián Gábor és Vincze András portréfotó kiállítása az MSMME fesztiváli fellépőiről)

Fényjátszók – Arcok, Színek, Emberek (Fábián Gábor és alkotótársai portréfotó kiállítása)

MásKép – Budapest Újpalotai ÉNO alkotóműhelyének festménykiállítása

Narcoticus Anonymus Országos Találkozó

Időpont: 2019. július 05. 12:00 - 2019. július 07. 11:30

"Istenem, adj lelki békét, hogy elfogadjam, amin változtatni nem tudok, bátorságot, hogy változtassak azon, amin tudok, és bölcsességet, hogy felismerjem a különbséget!"

2019. július 5. (péntek)

  • 12:00-től regisztráció: 2.500 Ft
  • 17:00 Megadtam magam

2019. július 6. (szombat)

  • 8:00-tól regisztráció
  • 9:00 Megnyitó
  • 9:30 Ürességet kitölteni
  • 11:00 KIB és PR kedvcsináló
  • 11:45 ebéd
  • 13:00 Változás és növekedés
  • 15:00 Tombola, aukció, játék
  • 17:00 Megragadni a valóságot
  • 19:00 Clean time, buli

2019. július 7. (vasárnap)

  • 9:30 Egy teljes élet
  • 11:30 Nyitott mikrofon

up