Eseménynaptár

h k sze cs p szo v
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 
 

Hírlevél feliratkozás

Szekszárdi Néptáncfesztivál 2018. november 17-18. eredményei

A Babits Mihály Kulturális Központ és a Bartina Néptánc Együttes 2018. november 17-18-án rendezte meg a megalakulásának 50. évfordulóját ünneplő Szekszárdi Néptáncfesztivált.

A fesztivál a magyar amatőr néptánc mozgalom rangos versenye, melyre a jól és kiválóan minősült táncegyütteseket vártuk, határon túlról is.

Az együttesek maximum 18 perces műsoridővel mutatkozhattak be, melyet egy vagy két részletben adtak elő. Valamennyi együttes műsorán szerepelni kellett egy nyugati dialektus táncanyagából vagy egy nemzetiségi táncanyagból készült koreográfiának. A versenyszámok közül egyiknek új műnek kellett lennie, melyet versenyen, zsűri előtt még nem mutattak be.

A fesztiválra 14 együttes jelentkezett:

  1. Békéscsabai Balassi Táncegyüttes
  2. Békéscsabai Csaba Nemzetiségi Néptáncegyüttes
  3. Budapesti ELTE Néptáncegyüttes
  4. Budapesti Liget Táncegyüttes
  5. Dunaújvárosi Vasas Táncegyüttes
  6. Fordulj Kispej Lovam Táncegyüttes
  7. Gyöngyösi Vidróczki Néptáncegyüttes
  8. Pécsi Mecsek Táncegyüttes
  9. Pécsi Misina Néptáncegyüttes és Táncszínház
  10. Rákospalotai Szilas Néptáncegyüttes
  11. Sátorhelyi Néptáncegyüttes
  12. Siófoki Balaton Táncegyüttes
  13. Százhalombattai Forrás Néptáncegyüttes
  14. Szekszárdi Bartina Néptáncegyüttes

A zsűri tagjai:

  • a zsűri korelnöke: Mucsi János - Érdemes Művész, Harangozó Gyula-díjas koreográfus
  • Dr. Diószegi László - Harangozó és Martin György-díjas koreográfus, történész, a Martin György Néptáncszövetség elnöke
  • Dr. Fülemile Ágnes - néprajzkutató, az MTA BTK Néprajztudományi Intézetének tudományos főmunkatársa
  • Mihályi Gábor - koreográfus, a Magyar Állami Népi Együttes vezetője, Érdemes Művész, a Magyar Művészeti Akadémia tagja
  • Pál Lajos – zenetanár, népzenész, Magyarország Érdemes Művésze
  • Sikentáncz Szilveszter - táncpedagógus, koreográfus, a Népművészet Ifjú Mestere, Örökös Aranysarkanytyús táncos, a Kárpátalja Néptánc Együttes művészeti vezetője, az Örökség Gyermek Népművészeti Egyesület elnöke
  • Tóth Judit - néptáncpedagógus, koreográfus, a Gödöllő Táncegyüttes és a Veresegyházi Hagyományőrző Népi Együttes művészeti vezetője

Támogatók:

  • Csoóri Sándor Alap
  • Örökség Gyermek Népművészeti Egyesület
  • Szekszárd MJV Önkormányzata
  • Mészáros Borház

A látottak alapján a zsűri a következő döntést hozta:

Együttesi Nívódíjban részesült:

  1. helyezett: Szekszárdi Bartina Néptáncegyüttes - 250.000 Ft (megosztott 1. helyezés)
  1. helyezett: Békéscsabai Csaba Nemzetiségi Néptáncegyüttes - 250.000 Ft (megosztott 1. helyezés)
  2. helyezett: Békéscsabai Balassi Táncegyüttes - 200.000 Ft
  3. helyezett: Százhalombattai Forrás Néptáncegyüttes - 150.000 Ft

Együttesi különdíjban részesült:

  • Siófoki Balaton Táncegyüttes – az Ördöngősfüzesi táncok színpadi megformálásáért - 50.000 Ft
  • Pécsi Mecsek Táncegyüttes – a fesztiválon nyújtott egységes megjelenéséért - 50.000 Ft
  • Gyöngyösi Vidróczki Néptáncegyüttes a helyi anyag hiteles színpadra állításáért - 50.000 Ft
  • Sátorhelyi Néptáncegyüttes – a Táncok Dunaszekcsőről c. koreográfia hiteles előadásáért - 50.000 Ft
  • Rákospalotai Szilas Néptáncegyüttes – A hetedik napon c. koreográfia színvonalas előadásáért – 50.000 Ft

Koreográfiai Nívódíjban részesült:

  • 1. Kocsis Enikő-Fitos Dezső: Kurázsi c. koreográfiáért - 110.000 Ft
  • 2. Majoros Róbert: Alapi táncok c. koreográfiáért - 80.000 Ft (megosztott 2. helyezés)
  • 2. Asztalos-Kiss Zsuzsanna: Harmatos c. koreográfiáért 80.000 Ft (megosztott 2. helyezés)
  • 3. Szarka Zsolt-Prekup Anna: Órák c. koreográfiáért - 70.000 Ft

A Szekszárdi Néptáncfesztiválon való színvonalas zenei kíséretért különdíjban részesült:

  • Magyar Állami Népi Együttes Zenekara
  • Tarsoly Zenekar
  • Zagyva Banda

Szóló táncosi teljesítményéért Nívódíjban részesült:

  • Németh Antal, a Békéscsabai Csaba Nemzetiségi Néptáncegyüttes táncosa – az Órák és a Zece minute de la Soporu koreográfiákban nyújtott kiemelkedő előadói teljesítményéért - 30.000 Ft
  • Sipos Gergő, a Szekszárdi Bartina Néptáncegyüttes táncosa – a Kurázsi c. koreográfiában nyújtott kiemelkedő előadói teljesítményéért - 30.000 Ft

A Martin György Néptáncszövetség különdíját kapta:

  • Fordulj Kispej Lovam Táncegyüttes – a Sebaj, van pénz és az Akkor szép a huszár, ha felül a lovára c. produkciók példaértékű és hiteles megformálásáért - 150.000 Ft

Sikentáncz Szilveszter, az Örökség Gyermek Népművészeti Egyesület elnökének különdíját kapta:

  • Rákospalotai Szilas Néptáncegyüttes a régiós viselet és táncanyag életben tartásáért – 20.000 Ft
up